O firmie

O nas

Firma rozpoczęła swoją działalność w 1986 r.

Właściciel – Adam Hardt – absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, rozpoczął produkcję małych karabinków używanych do toreb, worków żeglarskich itp. Rok później wykonał pierwszą partię złączy do instalacji odgromowej. Zakład mieścił się wówczas w Wieliczce.

Sprzedaż osprzętu odgromowego wzrosła tak znacząco, że spółka zajęła się już wyłącznie produkcją instalacji odgromowych. W 1990 r. pomieszczenia produkcyjne były już za małe i firma przeniosła się do Kostrza. Nastąpiły lata szybkiego wzrostu produkcji, zakup nowych maszyn, zmiana narzędzi oraz technologii wykonywanych detali. W Kostrzu firma produkowała już około 100 rodzajów złączy i uchwytów. Rozpoczęto także produkcję uziomów – najpierw jednolitych, później składanych.Firma zaczęła zdobywać dominującą pozycję wśród krajowych producentów elementów instalacji odgromowych. W związku z rozwojem produkcji, firma zmieniła swoją siedzibę w 1997 r. Hale przemysłowe przy ulicy Polonijnej 1 w Krakowie zapewniły ponad 5-krotne zwiększenie powierzchni produkcyjnej.

W dniu 26 sierpnia 2002 r. firma przekształciła się w spółkę jawną. AH Hardt sp.j. jest spółką rodzinną z wyłącznie polskim kapitałem.

Na przełomie 2007/2008 nastąpiła przeprowadzka do Cholerzyna pod Krakowem, gdzie firma ma swoja siedzibę do dziś.

Firma posiada wdrożony system zarządzania jakością ISO 9001:2015 w najszerszym zakresie tzn. obejmującym projektowanie, produkcję i sprzedaż elementów instalacji odgromowej, masztów i uziomów. Od 15 października 2008 roku Adam Hardt jest członkiem Polskiego Komitetu Ochrony Odgromowej.

AH Hardt sp.j. jest najstarszym i najbardziej doświadczonym producentem instalacji odgromowej w Polsce.

Korzystając z naszego wieloletniego doświadczenia pomagamy projektantom, a także wykonawcom w rozwiązywaniu wszelkich problemów związanych z projektowaniem i instalowaniem systemów odgromowych. Skutecznie wprowadzamy nowe rozwiązania, technologie i metody produkcji dostosowując się do oczekiwań rynku.

Cały czas poszukujemy nowych sposobów na zwiększenie efektywności naszych działań. Stawiamy sobie coraz wyższe cele i dążymy do ich realizacji.

Świadczymy również dodatkowe usługi z zakresu obróbki metali, spawania, cynkowania jak i sprzedaży materiałów metalowych.

Posiadamy bardzo dobrze wyposażone zaplecze produkcyjne, co umożliwia nam świadczenie usług na najwyższym poziome.
Ostatnio do naszego asortymentu dołączyły wysięgniki lampowe oraz konstrukcje fotowoltaiczne.